Letos smo se v Vrtcu Tržič odločili za spremembo organizacije prehrane, in sicer smo dopoldansko sadno/zelenjavno malico premaknili na čas po počitku.

Hkrati starše in skrbnike obveščamo o še eni spremembi, ki – kot premik malice – služi prizadevanju za boljše zdravje naših otrok, predvsem pa njihovih zob – za praznovanje rojstnih dni v vrtcu se ne bomo več posluževali sladkarij. Za otroka, ki praznuje rojstni dan, bo ta dan nekaj posebnega in prijetnega na drug način, ne zaradi hrane – vzgojiteljice imajo veliko idej in načinov, da je temu res tako, vse starše pa prosimo za razumevanje in podporo pri tovrstnem prizadevanju.

Spremembe vedno zagotovo niso dobrodošle za vse, saj so si mnenja oz. razmišljanja različna. Želimo pa si, da otroke v svet pospremimo z zdravimi prehranjevalnimi navadami, saj zdravje žal ni nekaj samoumevnega.

S spoštovanjem,
ravnateljica Vrtca Tržič Tatjana Blaži